Image

Açık Alan Serinletme ve Soğutma Sistemleri

Serinletme sistemlerinin sağladığı farklı model çeşitleri açık hava ortamında gerekli şartları sağlamada kesin çözümdür. Restoran, Bbr ve kafelerde müşteri memnuniyetini ve konforunu en üst düzeyde tutar.
Nemlendirme Sistemleri

Nemlendirme Sistemleri

Nemlendirmenin önemi gün geçtikçe yapılan araştırmalarla ortaya çıkmaktadır. Ekmek fırınları nemlendirilmesi,Mantar odası nemlendirilmesi, Peynir odası nemlendirilmesi, İplik ve kumaşların nemlendirilmesi, Matbaa nemlendirilmesi gibi alanlarda önemi artmaktadır.
Sisleme Sistemleri

Sisleme Sistemleri

Doğanın bir mucizesi olan sisin bir çok alanda kullanımına rastlanmaktadır. Sisin nemlendirmenin yanı sıra ortam sıcaklığınıda düşürdüğü bilinmektedir. Her iki doğa olayına da ihtiyacımız vardır.
Sera Nemlendirme Sistemleri

Sera Nemlendirme Sistemleri

Sera işletmeleri yaz aylarında yüksek sıcaklıklardan dolayı ürünlerinde verim kaybı veya ürünlerin ihtiyaç duyduğu nem oranını yüksek sıcaklıklardan dolayı ürünlerin ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlayamadığı için ürünlerinde verim kaybı yaşanmaktadır. Bu sorunun ortadan kalkması için Megamist Mühendisliğin geliştirdiği sistem ile nemlendirme projesini birçok sera işletmesi kullanmaktadır.
Toz İndirgeme ve Bastırma

Toz İndirgeme Sistemleri

Firmamızın geliştirdiği sisleme ile toz indirgeme sistemi sayesinde çöp toplama alanlarının veya yeni yapılacak olan bir bina için yıkılan binalardan çıkan tozun indirgeme işleminde büyük kolaylıklar sağlanmaktadır.
Cafe Serinletme ve Soğutma Sistemleri

Cafe Serinletme ve Soğutma Sistemleri

Eğlence ve yiyecek sektöründeki işletme sahipleri aşırı sıcak yaz aylarında müşterilerini serin ve ferah bir ortamda hizmet vermek ister. Megamist olarak tüm Cafe ve Restoranların Serinletme ve Soğutma Sistemleri olarak hizmet vermekteyiz.
Su Püskürtmeli Serinletme ve Soğutma

Su Püskürtmeli Serinletme ve Soğutma Sistemleri

Kafeteryalar, restoranlar veya çeşitli eğlence sektöründeki işletmeler mekanlarının dahada büyümesi ve daha fazla müşteriye hizmet verebilmesi için işletmelerinin önündeki bahçeleri veya alanları kullanmaktadırlar.
Restoran Serinletme Sistemleri

Restoran Serinletme Sistemleri

Restoranların açık mekanlarının serinletilmesi için kullanılan sistemler etkili sonuç vermemenin yanı sıra ekonomik olarakta uygun değildirler. Bu yüzden müşteriler yaz aylarında Restoranların kapalı mekanlarına doğru yönelmektedirler.
Bahçe Serinletme Sistemi

Bahçe Serinletme Sistemleri

Kavurucu sıcaklarda bahçe serinletme sistemi olarak kullanılan sistemlerin yeterli verimliliği vermediği ortadadır. Hali hazırda kullanılan klima sistemleri ekonomik değildir ve istenilen performansı sağlamamaktadır. Müşterilerin üzerine ansızın çarpan soğuk hava sağlık problemleri oluşturabilir.
Miting Alanı Serinletme Sistemi

Miting Alanı Serinletme Sistemleri

Özellikle küresel ısınmadan dolayı yaz aylarında aşırı sıcaklar meydana gelmektedir. Mitinglere katılımlar genel olarak yoğun olduğundan dolayı kapalı alanlar yerine açık alanlar tercih edilmektedir.Fakat yaz aylarında 30 dakika boyunca dahi güneşin altında durmak çok tehlikeli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olabilir.
Kafeterya Açık ALan Serinletme Sistemi

Kafeterya Açık Alan Serinletme Sistemleri

Sıcak yaz aylarında müşteriyi kendisine çekmek isteyen, fark yaratmak isteyen ve mevcut müşterilerini daha rahat bir ortamda ağırlamak isteyen işletmeler için açık alan serinletme sistemi faydalı olacaktır.
Fabrika İçi Sisleme ve Nemlendirme Sistemleri

Fabrika İçi Sisleme Sistemleri

Sislemenin ve nemlendirmenin fabrikalar için bir çok yönden önemi büyüktür. Fabrikaların çalışma sahalarında oluşan tozun bastırılması,ürünlerin ihtiyaç duyduğu nem oranın yakalanması ve daha serin ortamda çalışılması için sisleme sistemi hem ekonomik olup hemde en sağlıklı sistemdir.
Soğuk Hava Deposu Nemlendirme

Soğuk Hava Deposu Nemlendirme Sistemleri

Soğuk hava depolarındaki soğutucular genel olarak içerideki havayı dışarı attıkları esnada nemide dışarı atmaktadır. Depodaki neme ihtiyacı olan ürünler kuruyarak tat ve tazeliğini kaybetmektedirler.
Mantar Odası Nemlendirme

Mantar Odası Nemlendirme Sistemleri

Nemlendirmenin önemi gün geçtikçe yapılan araştırmalarla ortaya çıkmaktadır. Mantar üreticilerinin en çok dikkat etmesi gereken konulardan birisi olan Mantar Odası Nemlendirme Sistemi mantarların nemli bir ortamda kaliteli ve verimli bir şekilde yetişmesi için önemlidir.
Hayvan Ahırı Serinletme ve Nemlendirme

Hayvan Ahırı Serinletme Sistemleri

Küresel ısınmadan dolayı yaz aylarında mevsim normallerinin üstüne çıkan hava sıcaklığı ahır haricinde bile hayvanların telef olmasına sebep olmaktadır. Özellikle sıcak havalarda ...
İplik Nemlendirme

İplik Nemlendirme Sistemleri

İplik fabrikalarında üretim esnasında ipliklerin belirli oranda neme ihtiyacı vardır. İpliğin nem oranı düşük ortamda üretilmesi ürünün kalitesini ve sağlamlığına etki edecektir.
Manav Reyonu Sisleme

Manav Reyonu Sisleme Sistemleri

Müşteriler her zaman taze sebze ve meyve almak isterler. Manavlarda ve uzun süre kuru ortamda kalan ürünler çok çabuk sürede çürümeye maruz kalabilirler. Buda işletme sahiplerinize zarar olarak geri dönmektedir.
Konser Alanı Serinletme

Konser Alanı Serinletme Sistemleri

Bu yüzden sağlık sorunu olan seyirciler yazın konserlere gitmekte sıkıntı yaşamaktadır. Açık hava konserlerinde ortamın serinletilmesi için kullanılan vantilatör sistemlerin ise yeterli miktarda performans sağlamadığı ortadadır.
Coolzone System

Coolzone Sisleme Sistemleri

Ortamda oluşan sisin içerisine led lambalarıyla efektler yapılarak işletmenizin görünümünü dahada güzelleştirebilirsiniz. Bu sistem basınçlı su pompaları sayesinde nozullara gönderilen suyun ortama püskürtülerek doğal sis oluşturulması sayesinde çalışmaktadır.
Meyve ve Bitkeleri Soğutma

Meyve ve Bitkileri Dondan Engelleme Sistemi

Kış aylarında aşırı soğuklardan dolayı tarımsal ürünlerin donması söz konusudur. Bu don olayından dolayı hasat alınamayarak işletmeler büyük zararlarla karşı karşıya kalmaktadır.
Matbaa Kağıt Nemlendirme

Matbaa Kağıt Nemlendirme Sistemleri

Kağıtların üretimi tamamlandıktan sonra rulo olarak bekleme odalarına alınmaktadır. Bekleme odasının ısı ve nem oranı kağıtların kesim veya paketleme esnasında kalitesini belirlemektedir.
Kondenser Soğutma

Kondenser Soğutma Sistemleri

Fabrikaların ve işletmelerin soğutulmasında kullanılan kondenserlere yaz aylarında aşırı derecede yüklenmeler olabilir. Bu yüklenmeler sonucunda kondenserler aşırı sıcaklardan dolayı deforme olabilmektedir.
Koku Giderim ve Bastırma

Koku Giderim Sistemleri

Belediyelerin veya fabrikaların çöplerinde oluşan koku problemi için megamist mühendislik tarafından üretilmiş olan koku bastırma sistemi sayesinde kesin çözüm sunulmaktadır. Kokuya sebep olan çöplerin üzerinde kurulacak
Plaj Serinletme

Plaj Serinletme Sistemleri

Bilindiği üzere plajlar açık alanda oldukları için vantilatör veya klimalar ile serinletilmemektedir. Sıcak yaz aylarında aşırı sıcaktan dolayı otel plajlarını tercih eden ziyaretçiler serinlemek için gölge altlarını tercih etmektedirler.
İstiridye Mantarı Nemlendirme

İstiridye Mantarı Nemlendirme

İstiridye mantarı ve diğer mantar çeşitleri üretimi önem ve hassasiyet isteyen bir konudur. Mantarın tabiatta yetişme şartlarına bağlı olarak ticari işletmelerin üretim için tabiat şartlarına uygun alanlar hazırlaması ile gerçekleşir.
Dijital Baskı Nemlendirmesi

Dijital Baskı Nemlendirme Sistemleri

Bunaltıcı yaz sıcaklarında hatta kışın ısıtma ile beraber dijital baskı odası ve matbaa makinalarının da oluşturduğu ısıdan dolayı ortam nemi iyice düşmektedir, Kuru ortamda yapılan prosesle kağıt tabakasındaki aşınmalar görülmekte ve kağıt üzerinde yıpranmalar gözükmektedir. Bu da hem basım esnasında mürekkep akışının yavaşlamasına hem de basım sonrasında büyük problem doğurabilir.
Ortam Nemlendirme

Ortam Nemlendirme Sistemleri

MEGAMİST Sisleme Nemlendirme Sistemi ile farklı nozullar ve farklı debide yüksek basınç pompaları kullanarak ihtiyaç duyulan tüm ortamlarda nemlendirme sistemi uygulanabilmektedir.
Çim ve Çelik Odaları Nemlendirme Sistemleri

Çim Odaları Nemlendirme Sistemleri

Çim fidelerinin düzenli ve sağlıklı şekilde büyümesi için yapılan çimleme odalarında sisleme ile %80-90 neme ihtiyaç duyulmaktadır. Havalandırma sistemlerinin çim fidelerindeki nemi dışarı attığından odadaki nem oranı sürekli düşmektedir.
Soğutma Kulesi Ön Soğutma Sistemi

Soğutma Kulesi Ön Soğutma Sistemleri

Bilindiği üzere soğutma kuleleri sisteminin içerisine giren hava sıcaklığına göre performans sağlamaktadır. Sürekli yüksek performansta çalışacak olan soğutma kuleleri bir süre sonra demir yorgunluğu yaşayarak servis hizmet zamanında düşüşlere sebep olmaktadır.
Solucan Gübresi Nemlendirme

Solucan Gübresi Nemlendirme

Solucan gübresinde solucanların verimliliği ve gübrenin kalitesinde nem oranları önemli faktör oynar. Megamist olarak Solucan Gübresi Nemlendirme Sistemleri ile siz değerli üreticilerimizin hizmetindeyiz.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....