Fabrika İçi Sisleme ve Nemlendirme Sistemleri Nedir?

Fabrika İçi Sisleme ve Nemlendirme Sistemleri, fabrikalar için oldukça önemli bir sistemdir. Fabrikaların içinde çalışma nedeniyle oluşan tozun bastırılması ve ürünlerin ihtiyacı olan nem oranının sağlanması ve serin ortamları çalışma verimliliğinin arttırılması açısından çok önemlidir. Sistem sayesinde ürünlerin kalite standartları arttırıldığı gibi, çalışanların daha sağlıklı bir ortamda üretim yapmaları sağlanır. Sağlıklı olduğu kadar, ekonomik bir sistemdir.

Fabrika İçi Sisleme ve Nemlendirme Sistemleri Nasıl Yapılır?

Fabrika İçi Sisleme ve Nemlendirme Sistemleri, nemlendirme problemini çözmek için kurulan bir sistem olup, diğer yöntemlere göre daha ekonomik ve aynı zamanda su ile elektrik kullanımı açısından çok tasarrufludur. Sistem ortamın büyüklüğüne göre öncelikli hesaplamaların yapılması sonucu; yüksek basınçlı pompa, nozul ve borular, kontrol paneli, püskürtme memesi aracılığıyla kurulan bir sistemdir. Kurulumu kolaydır ve zaman açısından kısa bir süre içinde kurulur.

Fabrika İçi Sisleme ve Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Fabrika İçi Sisleme ve Nemlendirme Sistemleri, yüksek basınçlı pompaların suyu püskürtmesiyle nozullara giden su ortalama 10 mikron büyüklüğünde su zerreciklerine parçalanarak püskürtme memeleri sayesinde ortama salınır. Ortamdaki sıcak hava nedeniyle su zerrecikleri buharlaşarak, ortamın serinlemesini sağlar. Ortam serinlenirken ortamdaki nem oranı da dengelenir.

Fabrika İçi Sisleme ve Nemlendirme Sistemleri Hangi Ortamlarda Kullanılır?

Fabrika İçi Sislendirme ve Nemlendirme Sistemleri sayesinde, fermantasyon sırasında ürünlerin ihtiyaç duyduğu nem eksikliği giderilir. Böylelikle daha kaliteli ürünlerin ortaya çıkması sağlanır. Fabrika İçi Sislendirme ve Nemlendirme Sistemleri; tekstil, çorap ve iplik fabrikalarında ve çay fabrikalarında fermantasyon odalarında kullanılabilir.

Fabrika İçi Sisleme ve Nemlendirme Sistemleri

Toz bastırma için uygulanabilir
Kağıt nemlendirme için uygulanabilir
Serinletme için uygulanabilir
Az enerji yüksek performans
F

Daha kaliteli ürün ve yüksek performans

Bu sistem sayesinde daha kaliteli ürünler elde edebilmenin yanı sıra daha sağlıklı ortamda işçilerinizin çalışması için ortam sağlamış olacaksınız.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....