İplik Nemlendirme Sistemleri Nedir?

İplik Nemlendirme Sistemleri, nem oranını dengeleyerek ipliklerin kopmasını, statik elektriklenmesini gramajındaki azalmayı engelleyerek daha kaliteli ürün elde edilmesini sağlayan sistemlerdir. İplik fabrikalarında, iplerin üretimi sırasında belli bir oranda neme ihtiyaç vardır. Çünkü bu ürünün kalitesi çok fazla etkilemektedir. Sıcak ve kuru ortamda hazırlanan iplik tiftiklenir ve kurur.

İplik Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

İplik Nemlendirme Sistemleri, iplikler için gerekli olan nemin sağlanması için, yüksek performanslı PLC kontrol sistemi entegre edilmelidir. Böylece operatör paneli sayesinde gerekli bilgiler ve limit değerleri ve arıza durumu ekranda gösterilir, gerekli kontrollerin yapılması sağlanır. Yüksek basınç pompası 70 bar oranında yüksek basınçla suyu nozullara gönderir. Ultraviole sistemi sayesinde ortama verilen su zerreciklerinin sterilize edilmesi sağlanır. 100 bar elektrikli valf ile damlatma ve ıslatma olayı engellenir. Nem sensörü sayesinde de, ölçülen değerler PLC kontrol sistemine iletilir ve sistemin düzenli aralıklarla çalışması sağlanır.

İplik Nemlendirme Sistemleri Nasıl Yapılır?

İplik Nemlendirme Sistemleri tamamen doğayı taklit eden bir sistemdir. Alternatif olarak piyasada bulunan nemlendirme sistemlerinden daha ekonomik bir sistemdir. Hava nemlendirme sistemleri su kullanarak; suyu uygun bir faza dönüştürerek ortamın nem dengesi sağlar. Nemlendirme sisteminde kullanılan elemanlar:

• Operatör paneli
• Yüksek basınç pompası
• Valf (Damlamayı ve ıslatmayı engeller)
• Nem sensörü
• Nozul

İplik Nemlendirme Sistemleri Hangi Amaçla Kullanılır?

İplik Nemlendirme Sistemleri, iplikler için gerekli nemin sağlanması amacıyla kullanılır. Böylelikle ipliklerde oluşabilecek sorunlar dışında;

• Ürünlerin daha kolay işlenmesi sağlanır
• Makinelerin hızı ve performansı arttırılır.
• Malzemeler gerçek ağırlığına erişir ve bu da kar demektir.
• Personel için daha sağlıklı ve konforlu çalışma ortamı sağlanarak verim arttırılır.

İplik Nemlendirme Sistemleri

Verimliliğiniz artar
Az enerji yüksek performans
Az su tüketimi ile doğa dostu
Kapalı ve açık alanlara uygulanabilir
image

İpliklerinizde kalite ve yüksek verim.

Pamuk ipliklerinin üretim sırasındaki pamuklanma ve diğer olaylara karşı alınan en etkili sistem olarak bilinmektedir.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....