Su Püskürtmeli Soğutma Sistemleri Nedir?

Su Püskürtmeli Soğutma Sistemleri özellikle bahçelerde ve kafeteryalarda en fazla tercih edilen soğutma sistemleri arasındadır. Ortamın sıcaklığını düşürmek için kullanılan sistem, yazın sıcak günlerinde serinlemek için kullanılır. Son zamanlarda çok fazla tercih edilen soğutma sistemi, bahçenizin ya da işletmenizin özelliklerine göre belirlenmelidir. Çünkü özelliklere göre alınan su püskürtmeli soğutma sistemi de değişiklik gösterir.

Su Püskürtmeli Soğutma Sistemleri Nedir?

Su Püskürtmeli Soğutma Sistemleri ile havanın soğutulma kapasitesi öncelikle bulunmalıdır. Soğutulma kapasitesinin bulunması için, kuru termometre sıcaklığı ile yaş termometre sıcaklığı farkı, sistem verimliliği ile çarpılarak bir değer bulunur. Bu değer, dışarıdaki hava sıcaklığına göre ortamın olması gereken sıcaklık derecesinin bulunması anlamına gelir.
Su püskürtmeli soğutma sistemlerinde kullanılabilen elemanlar;
• Yüksek basınçlı pompa
• Nozullar
• Su

Su Püskürtmeli Soğutma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Su Püskürtmeli Soğutma Sistemleri için öncelikle şebeke suyu gerekir. Su, yüksek basınçlı pompa ile milimetrelik çaplara sahip nozullarla ortama püskürtülür. 5 ile 10 mikron büyüklüğündeki su zerrecikleri, ortamın sıcaklığını alarak; su fazından gaz fazına saniyeler içinde geçerek buharlaşma sayesinde ortamı soğuturlar. Düşük basınçlı sistemlerde 100 mikron büyüklüğüne ulaşan su tanecikleri buharlaşma şansı bulamadan direk yere çökerek; yüzeyleri ıslatabilir. Bu nedenle 60-70 bar ve üzeri basınç tercih edilmelidir.

Su Püskürtmeli Soğutma Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Su Püskürtmeli Soğutma Sistemleri, havanın nem oranı arttıran bir sistemdir. Endüstriyel ve ticari amaçlı serinletme ihtiyacı olan alanlarda kullanılır. Su sisi ile serinletme sağladığı için insanları ıslatmaz ve bu yüzden daha çok;

Bahçe ve kamelyalarınızda kullanabilirsiniz.
Cafe ve Restoranlarınızda
Açık Alanlarınızda
Lokanta ve Barlarda
image

İnsanları serin tutar fakat kesinlikle ıslaklık hissi uyandırmaz.

Serinletme sistemleri su taneciklerini 15 microna kadar düşürerek ortamı ferahlatıcı rol oynadığı için hiç bir şekilde insanlar üzerinde ıslaklık hissi bırakmamakla birlikte ferah bir ortam sunar.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....