Matbaa Kağıt Nemlendirme Sistemleri Nedir?

Matbaa Kağıt Nemlendirme Sistemleri, kağıtlarda ısı ve nem oranını sağlayarak; kağıtların kesim ve paketleme sırasında kalitesini arttıran sitemdir. Kağıt nemlendirmesinin önemli olduğu istenilen sonuçlara ulaşmak adına önemlidir.

• Kağıt makinesinin bulunduğu odalarda, iyi bir baskı için ortamdaki nemin doğru olarak korunması gerekir.
• Kağıttaki nem oranının düşük olması başlangıçta anlaşılmaz. Zamanla deformeler oluşur ve buradan nem oranında kayıp olduğu anlaşılır. Fakat müdahalesi için geç kalınmış bir durumdur.
• Kuru ortamda prosesle kağıt tabakasında aşınmalar görülür. Nemlendirme sayesinde kağıtta bulunan gerilim alınarak, daha kaliteli kesim yapılır.
• Nemsiz ortamlarda bekleyen kağıt zamanla kırılmaya uğrar.

Matbaa Kağıt Nemlendirme Sistemleri Nasıl Yapılır?

Matbaa Kağıt Nemlendirme Sistemleri, serinletme ve soğutma ile nemlendirme işlemleri bir arada yapılarak ciddi bir tasarruf sağlanmasına yardımcı olur. Sitem hazırlanmadan yapılan ön keşif sayesinde ortam büyüklüğüne göre bir proje hazırlanır. Proje dahilinde ortamın ihtiyaç duyduğu nemlendirme sisteminde materyaller hazırlanarak sistem kurulmaya başlar.

Matbaa Kağıt Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Matbaa Kağıt Nemlendirme Sistemleri de yüksek basınçlı pompaların su püskürtmesi sonucu suyun parçalanarak su buharına dönüşmesi süreci olarak tanımlanabilir veya tasarlanabilir. Sistem kurulum açısından hızlıdır, matbaada ve kağıtlarda ciddi bir serinleme ve nemlendirme sağlar. Sistem kurulduktan sonra bir arıza olmadığı sürece düzenli olarak çalışır.

Matbaa Kağıt Nemlendirme Sistemleri Hangi Amaçla Kullanılır?

• Matbaa nemlendirme
• Matbaa soğutma ve serinletme
• Kağıt soğutma ve serinletme
• Matbaa serinletme ve soğutma amacıyla kullanılır.

Matbaa Kağıt Nemlendirme Sistemleri

Az enerji yüksek performans.
Kağıt vb benzer ürünleriniz istediğiniz oranda nemli kalır.
Kapalı alanlara uygulayabilirsiniz
Doğa dostudur.
Matbaa Kağıt Nemlendirme Videosu

Serin ve Nemli tutar fakat kesinlikle ıslaklık hissi uyandırmaz.

Serinletme sistemleri su taneciklerini 15 microna kadar düşürerek ortamı ferahlatıcı rol oynadığı için hiç bir şekilde matbaa ürünleri üzerinde ıslaklık hissi bırakmamakla birlikte ferah bir ortam sunar.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....