Soğuk Hava Deposu Nemlendirme Sistemi Nedir?

Soğuk Hava Deposu Nemlendirme Sistemleri, meyve, sebze ve yeşillik ürünlerinin her içinde bulunan bol miktarda suyun korunması adına, soğuk odalara mal giriş çıkışının fazla olduğu sezonlarda istenilen soğukluğu odanın ulaşması için nemlendirme sağlanması amacıyla kullanılan sistemdir.

Soğuk Hava Deposu Nemlendirme Sistemleri Nasıl Yapılır?

Soğuk hava depolarında kullanılan soğutma cihazı, iç üniteden gelen havayı karlanma şeklinde bataryaya yapıştırır. Zamanla karlaşan cihazda odayı soğutamaz ve dijital termostat sayesinde biriken buzlar eritilir ve drenaj tesisat toluyla odadan dışarı atılır ama atılan muhafaza edilen ürünlerin nemidir. Nemini kaybeden üründe zarar görür. Bunu engellemek için Soğuk Hava Deposu Nemlendirme Sistemi kurularak; nem ölçülerek iade edilebilir ve bu ekonomik ve tasarruflu bir sistemdir.

Soğuk Hava Deposu Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Soğuk Hava Deposu Nemlendirme Sistemleri, yüksek basınçlı su pompası sayesinde sistemde kullanılan borulara basınçlı su verir. Boruların çıkışında bulunan nozullar sayesinde su, 5 ile 15 mikron boyutlarında su zerreciklerine parçalanır ve püskürtme memeleri sayesinde su zerrecikleri havada buharlaşır ve ortamın nem dengesini sağlar. Sistemin amacı, soğuk hava deposunun, depodaki havayı soğutmak amacıyla dışarı attığı havadaki nem kaybını dengelemektir. Böylelikle soğuk hava deposundaki ürünlerin nem kaybı engellenerek; tazeliği korunur.

Soğuk Hava Deposu Nemlendirme Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Soğuk Hava Deposu Nemlendirme Sistemleri, sebze ve meyve, et ve tavuk işleme soğuk hava depolarında, ürün şoklama depolarında, pasta ve unlu mamul soğuk hava depolarında, hazır gıda işleme depolarında, tıbbı atık ve çöp soğuk hava depolarında ve konteyner soğuk hava depolarında kullanılabilir.

Enerji Tasarrufu

Kısa zamanda yüksek performans
Nem oranını koruma
Ürünleriniz hep taze kalsın.
Doğa Dostu
image

Deponuzu serin ve nemli tutar, ıslaklık hissi uyandırmaz.

Serinletme sistemleri su taneciklerini 15 microna kadar düşürerek ortamı ferahlatıcı rol oynadığı için hiç bir şekilde insanlar üzerinde ıslaklık hissi bırakmamakla birlikte ferah bir ortam sunar.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....