Miting Alanı Serinletme Sistemleri Nedir?

Miting Alanı Serinletme Sistemleri, küresel ısınma nedeniyle yaz aylarında yaşanan aşırı sıcaklarda alana gelen kişilerin serinlemesi amacı ile kurulan biri sistemdir. Kalabalık olması nedeniyle zaten insanların üst üste olduğu bir ortamda, bir de sıcaklık gibi bir etken devreye girdiğinde zor anlar yaşanması kaçınılmaz bir durumdur. Uzun süren toplantılar olduğu da düşünülürse sıcak altında kalmanın olumsuz etkilerini yaşamamak için insan sağlığını koruma amaçlı serin ortamın sağlanması amaçlanır.

Miting Serinletme Sistemleri Nasıl Yapılır?

Miting Serinletme Sistemleri, miting alanların büyüklüğü düşünülerek, gerekli hesaplamaların yapılması sonucunda kurulmalıdır. Çünkü büyük olanlar olduğu için klima ya da vantilatörlerden bu alanlarda etkisini gösteremez ve ciddi bir maliyete de neden olur. Alanların büyük olması nedeniyle suyun buharlaştırılmasıyla ortamın serinletilmesinde vantilatör desteği alınmalıdır.

Miting Serinletme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Miting Serinletme Sistemleri, yüksek basınçlı su pompalarının ve nozulların kullanımı ile kurulur. Yüksek basınçlı su pompaları şebeke suyunu pompalar ve basınçlı su nozullar ile çok küçük su zerreciklerine parçalanır. BU parçalanma sırasında su faz değişikliği yaşayarak buharlaşır ve ortamın serinlemesini sağlar. Ortamda sıcaklığın düşmesini algılayan vantilatörler çalışması ile buharlaşan su ortama yayılır ve serinlemeyi sağlar.

Miting Serinletme Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Miting Serinletme Sistemleri, yaz aylarında konser, miting, festival gibi büyük katılım gerektiren faaliyetlerin rahatlıkla organize edilebileceği büyük ve açık alanlarda kullanılabilir. Sistem satın alınabileceği gibi kiralanarak günlük faaliyetlerde de kullanılabilir. Miting Serinletme Sistemleri, ekonomik ve tasarruflu, çevre dostu olması nedeniyle rahatlıkla kullanılabilir.

Miting Alanı Serinletme Sistemleri

Yüksek Performans ve kalite
Az su tüketimi ve doğa dostu
Islaklık hissi uyandırmaz
Keyifli Serinlik
image

İnsanları serin tutar fakat kesinlikle ıslaklık hissi uyandırmaz.

Serinletme sistemleri su taneciklerini 15 microna kadar düşürerek ortamı ferahlatıcı rol oynadığı için hiç bir şekilde insanlar üzerinde ıslaklık hissi bırakmamakla birlikte ferah bir ortam sunar.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....