Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Nedir?

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri, mantarların nemlendirilmesi kullanılan bir sistemdir. Mantarhane odalarının uygun oranda nemli olması, mantarların sağlıklı ve verimli büyümesi adına önemlidir. Piyasada olan nemlendirme cihazları, mantarlar için gerekli olan nemlendirmeyi sağlayamadıkları için mantarlarda hasara neden olurlar.

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Nedir?

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri, mantarların bulunduğu geniş mantarhanelerde mantar sıcaklık ve nem miktarını kontrol altına alabilir. Mantar yetiştiriciliğinde nem miktarının olması gereken oran %85 ile %95 arasındadır. Bu kadar nem ihtiyacı Megamist sisleme ile nemlendirme sistemleri mümkün olabilmektedir.

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri, eğer istenirse CO2, nem kontrol ve sıcaklık, ısı gibi ayarları kontrol eden sistemdir. Yüksek basınçlı pompalar suyu nozullara püskürtür ve nozullar suyu parçalayarak sis haline getirir. Su parçacıkları sis haline geldikten sonra suya dayanıklı fanlar sayesinde odanın içine dağıtılır. Higrostat ünitesi sayesinde nem kontrolü yapılabilir, nem oranı istenilen oranda ayarlanabilir. İstenilen bölgedeki CO2 ve nem oranı bir panoya yansır ve böylece kontrolü istenirse sağlanır. Bu sistem tak çalıştır bir yapıya sahip olduğu için kullanıcıya kolaylık sağlar. Bu tip cihazlar için ek olarak bir pano güç kaynağı ve kontrol yapılmasını sağlayan kontaktörler kullanılır.

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Hangi Amaçla Kullanılır?

Mantar Nemlendirme Sistemleri, mantar için ihtiyaç olan %85 ile %95 oranındaki nem ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılır. Mantarlar gelişirken ciddi bir su kaybı yaşarlar ve bu ihtiyaç misting nemlendirme sayesinde sağlanır. Hem mantarın kuruması engellenir hem de sıcak nemlendirme, ilaçlama ve dezenfeksiyon uygulamaları da bu sitemle yapılabilir. Bu kadar özelliği bir arada bulundurması nedeniyle oldukça tasarruflu bir sistemdir.

Mantar Odası Nemlendirme ve Sisleme Sistemleri

Az enerji yüksek performans
Ürünlerinizin verimliliğini arttırır
Zamanlayıcı sistemi ile gözünüz arkada kalmaz
Kapalı alanlar için uygulanabilir.
Mantarhane Videosu

Ürünlerinizde yüksek kalitede verim alın.

Mantarların yetiştirilmesin nemin oranı çok önemli bir etkendir. Megamist Nemlendirme Sistemleri oda da bulunan ürünlerinize nemlendirme işlemini hatasız ve kusursuzca yapar..

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....