Sisleme Sistemleri Nedir?

Sisleme Sistemi, kısa zaman içerisinde ortam serinletmesi için kullanılan ve serada bulunan bitkinin ihtiyacı olan nemin sağlanması amacıyla kullanılan sistemdir. Seralarda bitkinin ihtiyacı olan nemi sağlamak ve yine sera iç ortam sıcaklığını düşürmek amacı ile kurulan sistemlerden biri sisleme yöntemidir. Sisleme yöntemi, havanın nemlendirilmesi ile toprak sulaması arasında bir tekniktir.

Sisleme Sistemi Nasıl Yapılır?

Sisleme Sistemi için ihtiyaca göre iki farklı uygulama kullanılır.

- Yüksek Basınçlı Sisleme

Sistemin kurulumu için krom borular kullanılır. 70 bar basınç uygulanır ve su zerrecikleri mikron bazında inceltilir. Yüksek basınçlı sisleme de bitki üzerinde kesinlikle su kalıntısı oluşmaz.

- Düşük Basınçlı Sisleme

Sistemin kurulumu için polietilen borular kullanılır ve kullanılan basınç maksimum 6-7 bardır. Kurulumu kolay olmakla birlikte maliyeti de düşüktür.

Sisleme Sistemi Nasıl Çalışır?


Sisleme Sistemi farklı elemanlardan oluşur.
? Yüksek basınçlı pompa (70-150 bar 8-35 l/dak. kapasiteli)
? Ansenkronize ektromotor
? Basınç regülatörü
? Suyu mekanik olarak temizleyen filtre (5-20 micron) tıkanmayı önler
? Püskürtme memesi
? Kontrol paneli
Küçük su damlaları buharlaşarak soğutmayı meydana getirir. Çevredeki ısı absorbe edilmiş olur. 10 mikrondan ince su damlacıkları püskürtme memeleri sayesinde serpilerek, çevre ve bitki ıslanmadan nem artar.

Sisleme Sistemi Hangi Alanlarda Kullanılır?
İklimlendirme
İlaçlama
Ortam serinletmek
Sulama
Nemlendirme
Sterilizasyon amacıyla farklı ortamlarda kullanılır.
image

İnsanları serin tutar fakat kesinlikle ıslaklık hissi uyandırmaz.

Serinletme sistemleri su taneciklerini 15 microna kadar düşürerek ortamı ferahlatıcı rol oynadığı için hiç bir şekilde insanlar üzerinde ıslaklık hissi bırakmamakla birlikte ferah bir ortam sunar.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....