Sera Nemlendirme Sistemleri Nedir?

Sera Nemlendirme Sistemleri, seraların yaz aylarında yüksek sıcaklıklardan dolayı verim yaşanmaması adına nem oranının sağlanması ve dengede tutulması için kullanılan sistemdir. Yüksek sıcaklıklarda sebze ve meyveler ya da sera ürünleri daha çok neme ihtiyaç duyar, sera ürünlerine zara vermeden sera nemlendirme sistemleri sayesinde bitkilerde su izi kalmadan ortamın nem dengesi sağlanır.

Sera Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Sera Nemlendirme Sistemleri, sisleme nozulu ile su zerreciklerini püskürterek; buharlaşma yoluyla havanın ısısını alır ve 15 dereceye kadar ısı düşmesi sağlanır. Püskürtülen su zerrecikleri 100 bar ve üzeri basınçla su zerreciklerini hızla gaz fazına geçirir ve bitkilerin ıslanmadan ihtiyaç duydukları nemi sağlar. Isıyı düşürüp, bağıl nemi yükseltmek için püskürtülecek su miktarı; seranın hacmine, iklim koşullarına göre en yüksek sıcaklık ve en düşük nem oranı dikkate alınarak hesaplanarak belirlenir.

Sera Nemlendirme Sistemleri Nasıl Yapılır?

Sera Nemlendirme Sistemleri için kullanılan elemanlar;
- Sirkülasyon fanları
- Havalandırma ve kontrol sistemleri
- Sisleştirici nozul

Sera nemlendirme sistemleri; su püskürtülmesi ile buharlaşma sonucu ısı düşüşü sağlanarak; bağıl nem oranı yükselir. Böylelikle serin ve nemli hava, sirkülasyon fanları ve havalandırma kontrol sistemleri sayesinde seranın istenilen iklim koşullarında tutulmasını sağlar. Açık hava serinletme ve soğutma sistemleri ile aynı mantıkta sera nemlendirme sistemleri çalışır.

Sera Nemlendirme Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Sera Nemlendirme Sistemleri, sera içinde oluşabilecek bitki için olumsuz tüm hava koşullarını ortadan kaldırmak için kullanılır. Sıcaklık düşerek, bitkiler için gerekli koşul oluşturur ve böylelikle bitkilerin zarar görmesi engellenir. Bu sistemle seralarda gün içerisinde iklim koşullarında oluşabilecek değişkenlikler engellenir. Sera Nemlendirme Sistemleri aynı zamanda hayvan barınakları ve tüm açık alanlarda kullanılabilen bir sistemdir.

Sera Nemlendirme Sistemleri

Meyve ve bitkilerinize doğal his etkisi.
Az su tüketimi ve doğa dostu
A tasarruf sağlayan enerji
Tüm Sera çeşitlerine uyumluluk.
image

Tüm açık ve kapalı seralara uygun olarak üretilmiştir.

Kkazanç sağlamanın yanı sıra hemde daha ekonomik olmasından dolayıda kazanç sağlayabilirsiniz.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....