Pulverize Toz İndirgeme Sistemleri Nedir?

Pulverize Toz İndirgeme Sistemleri, su ve hava yardımıyla çalışan sistemlerdir. Çöp toplama alanları ya da bina yıkımı sırasında tozun kalkmaması için su dökme işlem uygulanır. Ama artık bu yöntemin çok da geçerli olmadığı fark edildiği için toz indirgeme sistemi uygulanarak, insan sağlığı için tehlike oluşturacak tozların çökertilmesi ekonomik olan yöntemle sağlanır.

Pulverize Toz İndirgeme Sistemleri Nasıl Yapılır?

Hidrofordan alınan su 80 ile 100 bar yüksek basınçlı borular aracılığıyla kompresör sayesinde nozullara verilmektedir. Kumandalar ve kontrol panelleri, nozulları çalıştırmak için kullanılır. Nozulların boyutları, kırma tesislerindeki farklı tozun kalınlığı ile rüzgar durumuna göre değişiklik gösterir.

? Hidrofor
? Kompresör
? Kumanda panelleri
? Nozullardan oluşur.

Pulverize Toz İndirgeme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Toz İndirgeme Sistemleri, su ve hava yardımıyla çalışır su kullanımı konusunda oldukça cimri bir sistemdir. Sistem içerisinde herhangi bir kimyasal madde kesinlikle kullanılmamaktadır.
Toz indirgeme sistemi, su moleküllerini parçalayan bir sistem olup, farklı ve özel tasarlanmış nozullar kullanılır. Oluşturulan hava hatları, nozul içerisine gönderilen basınçlı hava sıkıştırılır ve bu esnada ses dalgaları oluşur. Ve bu dalgalar sayesinde basınçlı su parçalara ayrılır. Su parçacıkları nozul önünde sis perdesi oluşturur ve mevcut tozun%80-90 oranında indirgenmesine destek olur. Yapışma hiçbir zaman söz konusu olmaz ve indirgenen toz elekler yardımıyla küçük malzeme olarak geri kazanılır.

Yıkım Müteahhitleri Gruplandırılması ile ilgili yönetmelik gereğince, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen bilgilendirme yazısına göre; yönetmelikte belirtilen yıkım müteahhitleri için gerekli ekipmanların asgari nitelikleri kısmında belirtilmeyen TS13883 standardının veya belirtilmeyen başka bir hususun aranmasına gerek olmadığı bildirilmiştir.inşaat yıkımı ve harfiyat alımı esnasında eoluşacak tozzun çevreye dağılmaması çevre sakinlerinin zarar görmemesi için üretimini yapmış olduğumuz pulvarize toz indirgeme makinası ile inşaat yıkımı ve harfiyat firmaları için uygun 380 veya 220 enerji ile çalışan makinalarımızı ülke geneline satış ve dağıtımını yapmaktayız.
Firmamızın ürettiği makineler Y1, Y2, Y3 Yıkım Belgesi için gerekli ekipmanlardan olan pulverize toz bastırma sistemi gerekliliklerini karşılamaktadır. Ürettiğimiz ürünler bakanlığın istediği tüm şartlara uygundur çevere şehircilik müdürlüklerine müracat ederek ruhsati başvurunuzu yapabilirsiniz.

Pulverize Toz İndirgeme Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Toz bastırma işlemi için uygulanabilir.
Toz çökertme için uygulanabilir.
Toz indirgeme işlemi için uygulanabilir.
Toz azaltma işlemi için uygulanabilir
image

5 ila 15 mikron boyutlarında su parçacıkları salınmaktadır.

Sisleme ile toz indirgeme sistemimiz sayesinde ortama 5 ila 15 mikron boyutlarında su parçacıkları salınmaktadır..

Yetkili Belgeler

Firmamızın ürettiği makineler Y1, Y2, Y3 Yıkım Belgesi için gerekli ekipmanlardan olan pulverize toz bastırma sistemi gerekliliklerini karşılamaktadır. Ürettiğimiz ürünler bakanlığın istediği tüm şartlara uygundur çevere şehircilik müdürlüklerine müracat ederek ruhsati başvurunuzu yapabilirsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....