Ortam Nemlendirme Sistemleri Nedir?

Ortam Nemlendirme Sistemleri, neme ihtiyacı fazla olan ürünlerin yetiştirilmesinde nem oranının dengelenmesi amacıyla kullanılan sistemdir. Özellikle fermantasyon odalarında % 70 ile% 90 arasında bağıl neme ihtiyaç duyulur.

Ortam Nemlendirme Sistemleri Nasıl Yapılır?

Ortam Nemlendirme Sistemleri, farklı nozullar ve farklı debide yüksek basınç pompaların kullanımı ile tüm ortamlarda suyun buharlaşması ile nemlendirmenin yapılması işlemidir. Ortam nemlendirme sistemleri, özel tasarım nem sensörleri ve yazılım sayesinde ile ortamın nemi ölçülür ve bu değerin sabit tutulması için sistem durmadan ve aksamadan çalışır.

Ortam Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Ortam Nemlendirme Sistemleri, yüksek basınçlı su pompalarının sisteme pompaladığı suyu, nozullar sayesinde 5 ile 15 mikron büyüklüğünde su zerreciklerine parçalar ve ortama salar. Ortamdaki sıcaklık farkında dolayı su buharlaşır ve ortamın sıcaklığı düşerken; ortamda nem oranı da dengelenir.

Ortam Nemlendirme Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Ortam Nemlendirme Sistemleri, nem ihtiyacı yüksek olan ürünler için kullanılan bir sistemdir. En fazla kullanılabilecek alanlar;

? Çimlenme odaları nemlendirme,
? Çomak yetiştirme odaları nemlendirme,
? Mantarhane çadırları nemlendirme,
? İstiridye mantarı nemlendirme için kullanılabilir.
Bunların dışında % 80 ile% 90 arasında nem ihtiyacı olan ortamlar içinde ortam nemlendirme sistemleri kullanılabilir. Ekonomik bir uygulama olup; ürünlerde istenilen verimin sağlanması açısında önemli bir uygulamadır.

Açık ve Kapalı alanlara uyguladığımız Nemlendirme Sistemi

Mantar odaları için uygulanabilir.
Solucan gübresi nemlendirmek için uygulanabilir.
Matbbaa ve kağıt nemlendirme alanlarında kullanılabilir.
Peynir odalarında nemlendirme sağlamak için kullanılabilir.
image

İstenilen nem oranını koruma

Megamist ortam nemlendirme sistemi istenilen ortamdaki nem oranın ayarlanmış ölçülerde sabit tutar.

İstediğiniz zamanda nem oranı sağlama

Megamist ortam nemlendirme sistemi istenilen zaman aralıkları ile ortama nem verebilir.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....