Meyve ve Bitkileri Dondan Engelleme Sistemleri Nedir?

Meyve ve Bitkileri Dondan Engelleme Sistemleri, kış aylarında aşırı soğuk nedeniyle sebze ve meyveleri, bitkilerin donmasını engellemek amacıyla kullanılan sistemdir. Don olayları hasat alınmasını engellediği için ciddi zararlara neden olmaktadır. Meyve ve bitkileri dondan engelleme sistemleri, her türlü ilaçlama sistemine rahatlıkla hem sağlıklı hem de ekonomik bir yöntemdir.

Meyve ve Bitkileri Dondan Engelleme Sistemi Nasıl Yapılır?

Meyve ve Bitkileri Dondan Engelleme Sistemi, sulama ile birlikte rüzgar makinelerinin kullanılması donmayı engellemek adına kullanılan sistemdir. Sebze, meyve ve bitkilerin düzenli sulanması donmayı engelleyen bir uygulama olmasına rağmen bazen yetersiz kalmaktadır. Yetersiz sulama, bitkiyi koruyacak ısıyı sağlamak adına az miktarda bir suyun donmak için uygulandığı anlamına gelir. Bu nedenle bahçe ya da tarlalarda gerekli suyun pompalanması sağlanmalıdır.

Meyve ve Bitkileri Dondan Engelleme Sistemi Nasıl Çalışır?

Meyve ve Bitkileri Dondan Engelleme Sistemleri, yüksek basınçla su pompalanması ve suyun nozullar yardımıyla küçük parçacıklara ayrılmasını sağlayan bir sistemdir. Küçük parçacıklar kısa zaman içerisinde buhara dönüşür ve bitki ya da meyvelerin serinlemesini sağlayarak; ortamdaki soğuğa uyum sağlamasına destek olur.

Meyve ve Bitkileri Dondan Engelleme Sistemi Hangi Alanlarda Kullanılabilir?
Çiçek seraları don önlemesinde
Sebze seraları don önlemesinde
Meyve seraları don önlemesinde,
Botanik parklara don önleme amacıyla kurulabilir.
image

Meyve ve bitkilerinizi her zaman canlı ve taze tutun

Sisleme ve nemlendirme sayesinde depolarınızda bulunan meyve ve bitkileriniz tazeliğini hiç bir şekilde kaybetmez.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....