Kondenser Soğutma Sistemleri Nedir?

Kondenser Soğutma Sistemleri, kondenser adı verilen (soğutucu sistemlerde soğutmayı sağlayan maddenin gaz olarak girdikten sonra ısısını çevreye vererek sıvı hale geçtiği bölümdür) bölüm sayesinde soğutulması amacıyla kullanılan sistemdir. Kondenserler yaz aylarında fabrika ve işletmelerde soğutma ihtiyacı arttığı için aşırı yüklenme nedeniyle deforme olabilir, kullanılan sistem nedeniyle cihaza fazla yük binmeden cihaz çalışır.

Kondenser Soğutma Sistemleri Nasıl Yapılır ve Çalışır?

Kondenser Soğutma Sistemi için kondenserin soğutulması sağlanır. Kondenser, soğutucu akışkan aracılığıyla aldığı ısı ile kompresörde sıkıştırma sırasında açığa çıkan ilave ısıyı sistemden alıp dışarı atmayı sağlar. Özellikle yaz aylarında daha aktif çalıştığı için arızalara aşırı ısınma nedeniyle sebep olabilir. Bu nedenle kondenserin bulunduğu alan yüksek basınç pompaları sayesinde su püskürterek, nozulların suyu parçacıklarına ayırması sonucu buharlaşması ile ortam serinletir. Bu olay ile 5 ile 10 derece arasında sıcaklıkta düşüş yaşanacak ve kondenser rahatlayarak; aynı performansla çalışmaya devam edecektir.

Kondenser Soğutma Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Kondenser Soğutma Sistemleri, ekonomik bir sistemdir. Doğa dostu olması nedeniyle sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Önceden soğutma ile zamandan tasarruf sağlar ve verimi arttırır. Su ve elektrik kullanımı konusunda da oldukça cimridir.

Kullanım Alanları
Enjeksyiyon Makinaları
Jeneratör Sistemleri
Kompresörler (özellikle turbo kompresörler)
Termal Su Kaynakları.
Kondenser Soğutma Videosu

Doğa Dostu

Doğa dostu olması nedeniyle sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Önceden soğutma ile zamandan tasarruf sağlar ve verimi arttırır. Su ve elektrik kullanımı konusunda da oldukça cimridir.

Yüksek Performans

Sisleme sistemi sayesinde santrelleriniz ve panelleriniz erken soğutma ile artık zaman kaybetmeden kısa zamanda sonuç gösterir.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....