Koku Giderme ve Bastırma Sistemleri Nedir?

Koku Giderme ve Bastırma Sistemleri, iş yerleri, fabrikalar, belediyeler ve evler vasıtasıyla oluşan çöplerin koku problemi ortadan kaldırmak için kullanılan sistemdir. Çevrede kokular, sıcağında etkisiyle özellikle yaz ayları daha fazla artış gösterir. Koku giderme ve bastırma sistemlerinde sisteme basınçlı su verilir, su ile birlikte ortama koku pompalanır.

Koku Giderme ve Bastırma Sistemleri Nasıl Yapılır?

Koku Giderme ve Bastırma Sistemleri, endüstriyel ve ticari alanlarda oluşan koku problemlerini gidermek için amacıyla yapılan bir sistemdir. Çöp üzerine dozaj pompa ile koku giderici kimyasallar ilave edilir. .

Koku Giderme ve Bastırma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Koku Giderme ve Bastırma Sistemleri, sistemin çıkışında bulunan nozullar sayesinde suyun 5 ile 15 mikron su zerreciklerine ayrılarak çöplerin üzerine püskürtülmesi ile çalışır. Koku problemini gidermek için sisteme dozaj pompası ilave edilir ve koku gideren kimyasallar pulverize edilmiş olan sisin içerisine pompalanır. .

Koku Giderme ve Bastırma Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Koku Giderme ve Bastırma Sistemleri, su moleküllerinin ortama pulverize edilmesi sırasında kokunun dozaj pompası ile pompalanması ortama güzel ve hoş koku yayılmasını sağlar. Amaç koku oluşturan organik bazların indirgenmesini sağlamaktır.

Koku Giderme ve Bastırma Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?
İmalat sektörü,
Sanayi Üretimi
Gıda Sanayii
Hayvan Çiftlikleri
Mezbaha ve hayvansal yan ürünler
Balık unu ve yağı işletmeleri
Kimyasal atıkların nötralizasyonu
Çöplerin yapılandırılması gibi farklı sektörlerde kullanılarak; kötü kokuların giderilmesi amaçlı kullanılırken serinletme amacıyla da kullanılabilir.
Atık su arıtma tesisleri
image

Tüm kokuları bastırır

Koku giderme sistemi su taneciklerini 15 microna kadar düşürerek ortamı ferahlatıcı rol oynadığı için hiç bir şekilde kötü kokuyu dışarıya vermez.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....