İstiridye Mantarı Nemlendirme Sistemi Nedir?

İstiridye Mantarı Nemlendirme Sistemi, istiridye mantarı gibi neme fazlaca ihtiyacı olan mantar çeşitlerinin nemlendirmek amacıyla kullanılan sistemdir. Mantarların doğal yetiştirilme ortamları dikkate alındığında işletmelerinin de aynı ortamı sağlaması gerekir. İstiridye mantarının mutlaka yüksek basınç sistemi ile nemlendirilerek, istenilen verimin sağlanması için desteklenmesi gerekir.

İstiridye Mantarı Nemlendirme Sistemi Nasıl Yapılır?

İstiridye Mantarı Nemlendirme Sistemi ile farklı debideki yüksek basınç pompaları ve farklı nozullar kullanılarak ortamın nemlendirilmesi sağlanır. İstiridye mantarı yetiştirilirken ortam sıcaklığı, nem durumu, havalandırması dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardır. Suni bir üretim söz konusu olduğu için iklim koşullarına dikkat edilmelidir.

İstiridye Mantarı Nemlendirme Sistemi Nasıl Çalışır?

İstiridye Mantarı Nemlendirme Sistemi, yüksek basınç pompaları tarafından pompalanan suyun, nozullar sayesinde parçacıklara ayrılarak suyun buharlaşması ile ürünlerin ihtiyacı olan nem kaybının dengelenmesi sağlanır. İklimlendirme ile birlikte ortamın temiz olması gerekir ve nemlendirme sistemi sayesinde ortamda gerekli hijyenik ortam sağlanmış olur. Mantarlar doğası gereği aşırı nem sevdiği için ortamın nem oranının % 85 ile % 95 arasında olması sağlanmalıdır. Sistem sayesinde oluşturulan buhar, nem oranını arttırır. Böylelikle hem ortam serinletilirken hem de nem oranı dengesi sağlanmış olur.

İstiridye Mantarı Nemlendirme Sistemi Hangi Amaçla Kullanılır?

İstiridye Mantarı Nemlendirme Sistemi, mantarların çok sevdiği nemli ortamı sağlamak amacıyla kullanılır. Zaman ayarlama özelliğine sahip olduğu için sistem ciddi bir tasarrufa neden olur. Mantarlardan yüksek verim alınması sağlayarak kar edilmesini destekler.

İstiridye Mantarının Nemlendirilmesi

İstenilen nem oranı
Yüksek Enerji Tasarrufu
Yüksek verim
Zamanlı Ayarlama
Bahçe Serinletme Videosu

Mantarlarınız istediğiniz nem oranını korusun

Bilindiği üzere mantarların yetiştirilme ortamındaki nem oranı yetiştirdiğiniz mantar için hayati öneme sahip olmakla birlikte verim açısından önemlidir. Mantar nemlendirme sistemi size istenilen nem oranını sağlar ve korur.

İstediğiniz oran ve zamanlamada nemlendirme

Megamist nemlendirme sistemleri bulunduğu ortam ayarlamasında istenilen mikron ve ölçüde nem oranını ve istenilen zamanlama aralıklarını otomatik olarak gerçekleştirir.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....