Hayvan Ahırı Serinletme Sistemleri

Hayvan Ahırı Serinletme Sistemleri, rekabet ortamında en iyi verimin alınması adına yaz aylarında hayvanların sıcağın etkisiyle bunalıp veriminin düşmesinin engellemesi amacıyla kullanılan sistemdir. Yüksek basınçlı sisleme sistemi sayesinde hayvan ahırlarının büyüklüğüne göre özel uygulamalarla ahırlarda ideal sıcaklık ve iklim koşulu sağlanır.

Hayvan Ahırı Serinletme Sistemleri Nasıl Yapılır?

Hayvan Ahırı Serinletme Sistemleri, hayvanlar için ideal olan 20 ile 25 derece arasındaki sıcaklığın kurulması amacıyla kapalı ve açık alanlarda uygulanabilir. Şebeke suyu, yüksek basınçlı bir pompa sayesinde, borular ve buna bağlı özel memeler aracılığıyla ortama su salınımı ile sıcak havanın buharlaşmaya etkisi kullanılarak yapılan sistemdir.

Hayvan Ahırı Serinletme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Hayvan Ahırı Serinletme Sistemleri, püskürtme memeleri ve yüksek basınç pompaları sayesinde şebeke suyunun pompalanarak nozullara gönderilmesi ve burada su zerrecikleri olarak parçalanması sağlanır. Su zerrecikleri sıcak hava etkisiyle buhara dönüşerek ortamın serinlemesini sağlar. Buharlaşma sayesinde ortam serinlerken aynı zamanda nem dengesi de sağlanır ve su kaybı engellenir.
Nemli ve serin ortamda bulunan hayvanlar, daha kuru ve sıcak bir ortama göre daha rahat olacağı için hızlı kilo alır ve dolayısıyla daha fazla ürün verir.

Hayvan Ahırı Serinletme Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Hayvan Ahırı Serinletme Sistemleri, serinlik ve nem ihtiyacı olan kapalı ve açık alanlarda rahatlıkla kullanılabilecek sistemdir. Ekonomiktir ve çevre dostu olması nedeniyle sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmaz.

Az enerji yüksek performans

Ferah ortam yüksek verimlilik
Kapalı ve açık alanlarda uygulanabilir
Doğa dostu
Hayvan Ahırı Soğutma Videosu

Serin tutar fakat kesinlikle ıslaklık hissi uyandırmaz.

Serinletme sistemleri su taneciklerini 15 microna kadar düşürerek ortamı ferahlatıcı rol oynadığı için hiç bir şekilde ıslaklık hissi bırakmamakla birlikte ferah bir ortam sunar.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....