Dış Mekan Serinletme ve Soğutma Sistemi Nedir?

Dış mekan serinletme ve soğutma sistemleri, açık alanlarda serinlet me ve soğutma gibi etki yaratarak; serinletme etkisi ile görsel etkisi sayesinde insanları ferahlatan ve serinleten bir sistemdir. Dış mekan sistemleri; yüksek basınçlı su pompası, sulu vantilatör, nozullar, yüksek basınç hortumları ve soğuk buharlı fanlar gibi parçalardan oluşan bir sistemdir. Dış mekanın büyüklüğüne ya da kapasitesine göre hazırlanan proje doğrultusunda serinletme sistemi kısa süre içerisinde kurulur.

Açık Alan Serinletme ve Soğutma Sistemi Nasıl Çalışır?

Dış mekan serinletme ve soğutma sistemleri içerisinde en çok tercih edilen yöntem sisleme yöntemidir. Suyun, yüksek basınçlı bir pompa ve pompaya bağlantılı hortum ya da borular sayesinde küçük delikli nozullar aracılığı ile ortama pulverize edilmesi sistemidir. Bu sırasında, arkadan gelen basınç ve nozullardaki özel yapısı nedeniyle, su 5 ile 30 mikron arasında su zerrecikleri haline dönüşür. Bu yöntem sayesinde su kolay bir şekilde buharlaşır ve sis görünümdedir, pulverize edilen alan açık hava olduğu için de buharlaşırken aldığı enerji (ısı) sayesinde ortamı serinletir. Su buharı püskürten pervaneler, 90 derecelik açılar ile dönerken 5-6 metre mesafeye kadar etkili olup, ortamın serinlemesini sağlar.

Dış Mekan Serinletme ve Soğutma Sistemleri Niçin Kullanılır?

Dış mekan serinletme ve soğutma sistemleri, açık alanların serinletilebilmesi açısından verimli olduğu kadar çevreye zararı olmayan, kolay uygulama yöntemine sahip ve ekonomik bir sistemdir. Bu sistem sayesinde sıcaklık düşürülür, hava yumuşar ve oksijen katkısı sağlarken; oluşturduğu buhar perdesi sayesinde sinek, arı,? gibi uçan böceklerin sisleme bölgesine girmesi azalmaktadır.

Serinletme sistemlerinin hiçbir şekilde bulunduğu ortama zararı olmamakla birlikte çevreye duyarlı ve doğa dostu bir sistemdir. Açık alanlarda bulunan bu sisteme gelen müşteriler nemli ve aşırı sıcak bir hava varken serin ve ferah bir ortamdan mutlu bir şekilde ayrılırlar.

Dış Mekan Serinletme Sistemini Uyguladığımız Alanlar

Cafe ve Restoranlarda kullanabilirsiniz.
Bahçe ve kamelyalarınızda kullanabilirsiniz.
Miting ve Konser alanlarında kullanabilirsiniz.
Hayvan ahırlarınızda kullanabilirsiniz.
Seralarınızda kullanabilirsiniz.
Açık Alan Serinletme Videosu

İnsanları serin tutar fakat kesinlikle ıslaklık hissi uyandırmaz.

Serinletme sistemleri su taneciklerini 15 microna kadar düşürerek ortamı ferahlatıcı rol oynadığı için hiç bir şekilde insanlar üzerinde ıslaklık hissi bırakmamakla birlikte ferah bir ortam sunar.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....