Dijital Baskı Nemlendirme Sistemleri Nedir?

Dijital Baskı Nemlendirme Sistemleri, havanın sıcak olması ya da ortamdaki makinelerin sıcağı ile serinleme sağlayarak matbaa makinelerinin ve dijital baskı aletlerinin daha verimli çalışmasını sağlayan sistemdir. Dijital baskı makineleri ve matbaa makineleri ısıdan dolayı nemi düşürür ve böylelikle kağıt tabakalarında aşınma görülür. Aşınma mürekkep akını yavaşlatırken, basım sonrası problemlere de neden olabilir. Ama kurulan sistem sayesinde ortam serinlerken, ortamda ihtiyaç duyulan nem ihtiyacı da karşılanır.

Dijital Baskı Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Dijital Baskı Nemlendirme Sistemi doğayı taklit ederek oluşturulan bir sistem olduğu için sağlığa herhangi bir zararı yoktur ve yüksek basınçlı su pompası nozullara suyu göndererek parçalanmasını sağlayarak su parçacıkları havada çabuk buharlaşıp sis oluşmasını sağlamaktadır. Böylelikle ortamda sıcaklık 10 dereceye kadar düşerken, nem dengesi de buharlaşma sayesinde sağlanır.

Dijital Baskı Nemlendirme Sistemleri Hangi Amaçla Kullanılır?

Dijital Baskı Nemlendirme Sistemleri, matbaa basım esnasında kağıtlarda kırılma oluşmasını engellerken, baskılarda kaliteli ve yüksek verimi sağlar. Baskı odasının nem ihtiyacı karşılanarak kağıtların ve ambalajların kuruması engellenir. Kağıtlarda yaşanabilecek olumsuzlukta verimliliğin azalmasına neden olacağı için maddi ve zaman açısından zarara uğranmasına neden olur. Fakat dijital baskı nemlendirme sistemlerinin ortama uygulanması az su tüketimi ve elektrik kullanımı sayesinde verimliliği artırarak işletmenizin kar etmesini sağlarken; doğa dostu sistem sayesinde çalışanlarında daha sağlıklı ve serin ortamda daha istekli çalışması sağlanır.

Dijital Baskı Nemlendirme Sistemleri

Verimliliğiniz artar
Az enerji yüksek performans
Az su tüketimi ile doğa dostu
Kapalı ve açık alanlara uygulanabilir
image

Baskılarınızda kalite ve yüksek verim.

Dijital baskılarınızın rengi ve canlılığı hiç bir şekilde kaybolmaz.

Aşınma ve yırtılmlara son

Yazın aşırı sıcaklarda dijital baskılarınızın yıpranmasını engellen sistemimiz hizmetinizde..

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....