Cafe Serinletme ve Soğutma Sistemleri Nedir?

Cafe Serinletme ve Soğutma Sistemleri kullanılarak, güneşin dik geldiği ve bu nedenle sıcağın çok fazla hissedildiği yaz mevsiminde, insanların dışarı çıkması sağlanarak mekanlarda rahatlıkla keyif yapmaları sağlanabilir. Sıcak yaz aylarında müşteriyi kendisine çekmek isteyen, fark yaratmayı sağlayan işletmeler serinletme ve soğutma sistemleri sayesinde su zerrecikleri ile sıcaklığı ve nemi azaltarak hem müşterilerini rahat ettirirken; hem de çalışanlarını keyifli ortamda rahatça ve güler yüzlü çalışmalarını sağlarlar.

Cafe Serinletme ve Soğutma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Hidrofordan şebeke suyu, yüksek basınçlı pompa sayesinde borularla sisleme memeleri eşliğinde ortama gözle görülemeyecek kadar su zerrecikleri enjekte edilir. Su zerrecikleri saniye gibi kısa zaman içerisinde buharlaşarak ortamdaki ısı enerjisini alır ve böylece sıcaklık 5 ile 15 derece arasında düşerek serinleme sağlar.

Cafe Serinletme ve Soğutma Sistemleri Nasıl Yapılır?

Cafe Serinletme ve Soğutma Sistemleri için kullanılan elemanlar;
- Püskürtme memeleri
- Yüksek basınçlı pompa
- Borular
- Hidrofor
Yüksek basınçlı pompa kullanılarak, su zerreciklerinin buharlaşması sağlanır. Burada kullanılması gereken basınç 70 ile 100 bar arasında olmalıdır.

Cafe Serinletme Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Cafe Serinletme Sistemleri adı üzerinde cafeleri serinletmek için kullanılır. Ekonomik bir uygulamadır ve su ile elektrik tasarrufu konusunda da oldukça cimridir. Açık alanların serinlemesine yardımcı olan serinletme ve soğutma sistemleri aynı zamanda;

Cafe Serinletme Sistemini Uyguladığımız Alanlar

Cafe ve Restoranlarda kullanabilirsiniz.
Bahçe ve kamelyalarınızda kullanabilirsiniz.
Miting ve Konser alanlarında kullanabilirsiniz.
Hayvan ahırlarınızda kullanabilirsiniz.
Seralarınızda kullanabilirsiniz.
Açık Alan Serinletme Videosu

İnsanları serin tutar fakat kesinlikle ıslaklık hissi uyandırmaz.

Serinletme sistemleri su taneciklerini 15 microna kadar düşürerek ortamı ferahlatıcı rol oynadığı için hiç bir şekilde insanlar üzerinde ıslaklık hissi bırakmamakla birlikte ferah bir ortam sunar.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....