Bahçe Serinletme Sistemleri Nedir?

Bahçe Serinletme Sistemi adı üzerinde sıcak havalarda, bahçe gibi açık alanların serinletilmesi amacıyla kullanılan sistemlerdir. Fanlı açık alan serinletme sistemleri adı verilen sistemler, tüm dünyada ekonomik ve tasarruflu olması nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır. Fanlı açık alan serinletme sistemi; açık alan serinletme sistemi veya sisleme sisteminin genel adı MİSTİNG sistemidir.

Bahçe Serinletme Sistemi Nasıl Yapılır?

Bahçe Serinletme Sistemi yapılmadan önce bahçenin ya da açık alanın büyüklüğü dikkate alınarak gerekli planlama yapılmalıdır. Ortamın sıcaklığı ve nem oranı, ısı emişi ile doğru orantılıdır. Sıcaklık yüksek, nem oranı düşük olursa serinletme sistemi o kadar fonksiyonel hale gelecektir. Bahçe serinletme sistemi, sıcaklığı düşürürken havanında temizlenmesini sağlar ve sis perdesi ile ortama sinek ve kanatlı haşerelerin girmesini ciddi oranda engeller.

Bahçe Serinletme Sistemi Nasıl Çalışır?

Bahçe Serinletme Sistemi ile su kolayca buharlaştırılır. Yüksek basınç sayesinde su itilirken, sıcak hava ile karşılaşınca faz değiştirir ve saniyeler içinde buharlaşır. Açık bir mekan olduğu için pülverilize edilen alan buharlaşma olması için dışarıdaki mevcut olan kuru ve sıcak havayı emer, böylece de ortamı serinletir. Çevreden gelen hoş olmayan kokular ve tozlar sistem sayesinde bastırılır; temiz bir hava oluşumunu destekler. Bahçe serinletme sistemi, hatlı ve fanlı sistem olarak iki farklı şekilde uygulanabilir. İki farklı sistemin kullanılması amaç ve verimlilik açısından aynı olmasına rağmen; uygulama bölgesinin nem oranı ve uygulama alanının büyüklüğüne göre uygulama değişkenlik gösterir.

Bahçe Serinletme Sistemi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bahçe Serinletme Sistemi, özellikle bahçelerde ve açık alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda soğu hava depolarında da kullanılarak; ürünlerin tazeliğini sağlarken nem kaybını engeller.

Bahçe Serinletme Sistemleri.

Az su tüketimi ve doğa dostu
Yüksek Enerji Tasarrufu
Islaklık hissi uyandırmaz.
Pahabiçilemez Keyif.
Bahçe Serinletme Videosu

İnsanları serin tutar fakat kesinlikle ıslaklık hissi uyandırmaz.

Serinletme sistemleri su taneciklerini 15 microna kadar düşürerek ortamı ferahlatıcı rol oynadığı için hiç bir şekilde insanlar üzerinde ıslaklık hissi bırakmamakla birlikte ferah bir ortam sunar.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....