Açık Alan Serinletme ve Soğutma Sistemi Nedir?

Açık Alan Serinletme ve Soğutma Sistemleri, işletmeler tarafından yaz aylarında tercih edilir. Bu sistemlerin kullanım amacı, kullanıldığı alanda 10 ile 20 derece sıcaklığın daha düşük hissedilmesini sağlar.

Açık Alan Serinletme ve Soğutma Sistemi Nasıl Yapılır?

Şebeke suyu, yüksek basınçlı bir pompa sayesinde, borular ve buna bağlı özel memeler aracılığıyla atomize olmuş ortama salınan su zerrecikleri sıcak hava tarafından buharlaşma emilimi sırasında açığa çıkan enerji ile ortamı serinletir. Bu sistem kapalı ortamların nemlendirilmesi içinde kullanılır. Kapalı ortam olması gereken nem oranına ulaşana kadar serinletme fonksiyonunda (+%65) işlem gerçekleştirilir. En sağlıklı ve konforlu hava koşulu insan için ısı olarak 23- ile 25 derece arasında iken olması gereken nem oranı ise %45 ile %65 arasındaki nem oranıdır.

Açık Alan Serinletme ve Soğutma Sistemi Nasıl Çalışır?

Evaporatif soğutma sistemleri, püskürtme memeleri ile yüksek basınç ünitesinde üretilen su zerrecikleri 3-7 mikron çapındadır. Havada kalma özelliğine sahip su zerrecikleri bir sis tabakası oluşturur, böylece ıslatma ve damlama gibi olumsuzluklara neden olmadan ortamda tümüyle buharlaşır. Buharlaşma ile ortam 5 ile 20 oC arasında sıcaklık kaybeder. Böylece sistemin uygulandığı ortam yaşanabilir ve rahat bir ortam haline gelir.

Açık Alan Serinletme ve Soğutma Sistemi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Açık Alan Serinletme ve Soğutma Sistemi çok farklı alanlarda, farklı özelliklerden dolayı kullanılır. Restoran ve kafeteryalar, oteller ve tatil köyleri, açık alan alışveriş siteleri ve spor tesisleri, açık alan fuar ve gösteri merkezleri, villa bahçe ve terasları, havuz başı ve plaj tesisleri, arkeolojik kazı alanları gibi açık alanların serinletmesinde kullanılır. Aynı zamanda depo ya da fabrikalarda nemlendirme ve serinletme için kullanılırken; araçların dezenfeksiyonunda bu sistem kullanılır.

Serinletme sistemlerinin hiçbir şekilde bulunduğu ortama zararı olmamakla birlikte çevreye duyarlı ve doğa dostu bir sistemdir. Açık alanlarda bulunan bu sisteme gelen müşteriler nemli ve aşırı sıcak bir hava varken serin ve ferah bir ortamdan mutlu bir şekilde ayrılırlar.

Açık Alan Serinletme Sistemini Uyguladığımız Alanlar

Cafe ve Restoranlarda kullanabilirsiniz.
Bahçe ve kamelyalarınızda kullanabilirsiniz.
Miting ve Konser alanlarında kullanabilirsiniz.
Hayvan ahırlarınızda kullanabilirsiniz.
Seralarınızda kullanabilirsiniz.
Açık Alan Serinletme Videosu

İnsanları serin tutar fakat kesinlikle ıslaklık hissi uyandırmaz.

Serinletme sistemleri su taneciklerini 15 microna kadar düşürerek ortamı ferahlatıcı rol oynadığı için hiç bir şekilde insanlar üzerinde ıslaklık hissi bırakmamakla birlikte ferah bir ortam sunar.

15 dereceye kadar soğutma

Megamist serinletme sistemi bulunduğu ortamı 15 dereceye kadar düşürür. Yazın kavurucu sıcaklar altında olsanız dahi hiç bir şekilde sıcaklıktan ve nemden etkilenmezsiniz.

Su ve Enerji kullanımında tasarrufu yüksektir.

Megamist Serinletme Sistemleri az su tüketimi ve enerji tasarrufu ile bu hizmeti satın alanlar tarafından çok tutulan sistemlerden birisidir. Çok az su ve enerji kullanımı sağlayan serinletme sistemleri tamamen doğa dostu olmakla birlikte müşterilerine hakettiği konfor ve ferahlığı sağlar.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma Hizmetimiz İçin Bizi Arayın!....